فهرست بستن

بست یوبولت چیست

فروش انواع بست کرپی بست کرپی چیست و چه کاربردی در صنعت دارد؟
( U-Bolt ) یک پیچ و مهره‌ی U شکل به شکل حرف U با  خان درون پیچ (یا قلاویز) در هر دو انتها می‌باشد.

بست یوبولت چیست

بست یوبولت چیست

در پاسخ به این سوال که کاربرد بست یوبولت چیست ، باید گفت کرپی در درجه‌ی اول برای حمایت از لوله مورد استفاده قرار گرفته است، لوله‌هایی که مایعات و گازها از طریق آن‌ها عبور می‌کنند. به این ترتیب پیچ و مهره‌ی U شکل با استفاده از درایه‌ی مهندسی لوله‌ی کار مقیاس بندی شد.

یک پیچ U شکل توسط اندازه‌ی لوله‌ای که حمایت می‌شد توصیف می‌شود.
به عنوان مثال یک پیچ و مهره‌ی U شکل صوری با مته سوراخ شده توسط مهندسان لوله کار درخواست شد و فقط آن‌ها می‌دانند که چه چیزی معنا می‌دهد. گمانه‌ی اسمی (سوراخ صوری) یک لوله در واقع یک مقیاس قطر درونی لوله است.

بست یوبولت چیست

بست یوبولت چیست

کاربران و صاحبان صنایعی که مصرف کننده سازه های فلزی و کرپی استیل هستند به این مسئله بسیار علاقه دارند متخصصین طراح و کارخانه تولیدی کرپی یک لوله با مقدار مایع/گازی که می‌تواند منتقل شود طراحی می‌کنند. پیچ و مهره‌ U شکل در حال حاضر توسط کاربران وسیعی مورد استفاده قرار می گیرد. برای محکم گرفتن هر نوع لوله/نوار مدور که یک سیستم اندازه‌گیری آسان‌تر لازم است مورد استفاده قرار بگیرد.

کاربرد یوبولت ها 

پیچ‌های U تقریباً به همان اندازه که مستحکم هستند همه کاره هستند و در اندازه‌های بسیار متنوعی وجود دارند. برخی از کاربردی ترین کاربردهای آنها عبارتند از:

  • اتصال اقلام به تیرها، مانند تیر برق
  • اتصال سیم ها و کابل ها به دیوار
  • افزودن پیچ و مهره به سطوح بتنی (انتهای گرد در بتن مرطوب فرو رفته و انتهای رزوه دار از سطح بیرون زده است)
  • پشتیبانی از لوله کشی
  • چسباندن علائم به پست ها
  • هرگونه بستن کلی

چه زمانی از U پیچ و مهره استفاده کنیم

اولین قدم در درک زمان استفاده از U BOLTS، آشنایی با آنها است. پیچ ممکن است از فولاد گالوانیزه، فولاد با روکش روی روشن یا فولاد ضد زنگ ساخته شود. شکل این بست ها مانند حرف U است و دارای یک جفت بازوی رشته ای است که از پایه گرد بیرون می آیند. انتهای رزوه ای برای استفاده با پیچ و واشر طراحی شده است. در برخی موارد، ممکن است از یک قطعه متقاطع برای افزایش امنیت ارائه شده توسط پیچ استفاده شود. درست مانند سایر پیچ ها، این بست ها در سوراخ هایی قرار می گیرند که از قبل سوراخ شده اند.

نکات مهم در خرید انواع بست یوبولت چیست ؟

چهار عنصر خاص که مشخصه هر یک از کرپی ها را تعریف می‌کنند به شرح زیر می باشد:

  1. نوع متریال ساخت کرپی (به عنوان مثال : فولاد پیش ساخته‌ گالوانیزه‌ سفید)
  2. ابعاد پیچ و مهره (دندانه) (مثلاً M12 50میلی متری)
  3. قطر درونی (به عنوان مثال: ۵۰ میلی‌متر- فاصله‌ی بین پایه‌ها)
  4. ارتفاع داخلی (مثلاً ۱۲۰ میلی متر)

عمدتا برای بستن لوله به یک سطح فلزی استفاده می شوند البته قسمت خم این پیچ ها با توجه به پروفیل متفاوت است و می تواند V شکل یا U شکل باشد. اگر در هر حال عبور از پل‌ها به میله های محافظ کناری پل دقت کنید تعداد زیادی از یو بولت ها را خواهید دید.

بست یوبولت چیست

شکل ظاهری پیچ و بست کرپی چیست ؟

لیست موجودی انبار و قیمت بست کرپی در تهران که به پیچ کرپی معروف هستند را هم اکنون از سایت فروش کرپی در تبریز و تهران و سایر شهرهای سراسر کشور دریافت کنید.
در اصل پیچ کرپی پیچ دو سر دنده ای است که آن را خم کرده اند و گاهی دارای یک روبند برای محکم نگه داشتن لوله و دو مهره و واشر هستند

تماس با ما

تلفن
09365229083

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *